Besin eksikliği belirtileri

Besin eksikliği belirtileri

Beslenmek yaşamak için ihtiyacımız olan kaynakları vücudumuza almamızın bir yoludur. Beslenirken çoğu yiyecek tüketiriz. Bu besinlerden bazıları gövde ihtiyacımızı karşılamaya yeterken, bazıları da afiyet sorunlarına yol açabilir. Bilhassa ceset için…

Beslemek yaşamak için ihtiyacımız olan kaynakları vücudumuza almamızın bir yoludur. Beslenirken çoğu yiyecek tüketiriz. Bu besinlerden bazıları vücut ihtiyacımızı karşılamaya yeterken, bazıları da sıhhat sorunlarına yol açabilir. Bilhassa vücut için gerekli olan besinlerin eksik alınması sıhhat sorunlarını daha çok tetikler.

Beslenmek sadece doymak değildir. İhtiyacımız olanları zorunlu ölçüde tüketmektir. Ama bazen farkında olan olmadan yetersizde beslenebiliyoruz. Peki gıda eksikliği nasıl anlaşılır?

Gıda eksikliği belirtileri

Beslenme eksikliği kendini bir takım sorunlarla emin eder. Gıda eksikliği belirtileri nelerdir?

Bitik beniz, Üşüme, Cilt kuruluğu, Demir eksikliği, Kaslarda sızı ve kramp, Tırnaklarda beyaz lekeler, Saç dökülmesi ve kepek, Egzama Göz kuruluğu, gözlerde kanlanma, Agresiflik, Vitamin eksikliği, Ağız kenarlarında çatlamalar, Dudak kuruluğu, Kanın durulması burun kenarında kızarıklık ve yağlanma Aşırı adet sancıları, Dermansızlık duygusal, Gece körlüğü.

Bir önceki yazımız olan Az uyumanın zararları başlıklı makalemizde az uyumanın nedenleri, geç uyumanın zararları ve geç yatıp geç kalkmanın zararları hakkında bilgiler verilmektedir.

Add Comment

Sitemap
Devamını oku:
Kolesterol niye yükselir?
Kolesterol niye yükselir?

Rahatsızlık değil, hastalık belirtisi olarak ifade edilen kolesterol, iyi kolesterol (HDL) ve kötü kolesterol (LDL) olarak iki öbür şekilde kanda...

Kapat