Dildeki doku ve renk değişikliklerine dikkat

Dildeki doku ve renk değişikliklerine dikkat

Herkes kendi diline dil muayenesi yapabilir ve herhangi bir değişim dikkatini çektiğinde yani dil sıradan görünümünü kaybettiğinden bir uzmana başvurulmasında fayda var. Değişiklik ya dilin renginde ya da dilin dokusunda…

Cümbür Cemaat kendi diline dil muayenesi yapabilir ve herhangi bir değiştirme dikkatini çektiğinde yani dil olağan görünümünü kaybettiğinden bir uzmana başvurulmasında yarar var.

Değişim ya dilin renginde veya dilin dokusunda ortaya çıkacaktır. Bu gibi durumlarda tat alma duygusu zayıflar, dil ağızda sertleşmiş gibi bir duygu meydana kazanç.

Doku bozuklukları

Dildeki yaralar veya kabarcıklar kolay gargarayla bile iyileşebilir. Ama, bu durum reel bir hastalığı da gizlemiş olabilir. Bu yaralar, aft, mantar enfeksiyonları, herpes gibi bir virüsün yol açtığı doku bozuklukları olabilir.

Bu gibi durumlarda bir sindirim sistemi uzmanına, bir gastroenterologa ya da bir cildiyeye başvurula bilinir. Bir dâhiliye uzmanı da ilk aşamada tanı koyabilir.

Bir önceki yazımız olan Kuduz hastalığı nedir? başlıklı makalemizde kuduz aşısı kaç gün içinde yapılmalı, kuduz aşısı nasıl yapılır ve kuduz aşısı ne zaman yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Add Comment

Sitemap
Devamını oku:
Kadınların Libidosunu Öldüren Erkek Hareketleri Nelerdir?

Kadınların Libidosunu Öldüren Erkek Hareketleri Nelerdir? Kadınların Libidosunu Öldüren Erkek Hareketleri Nelerdir? Kadınlarda libido seks sırasında ve ön sevişmede oldukça...

Kapat