Dişeti kanaması böbrek hastalığı belirtisi

Dişeti kanaması böbrek hastalığı belirtisi

1997’de kurulan Çocuk Böbrek Vakfının her ay düzenlediği toplantılarda çocuk böbrek hastalarına dağıtılmış eğitimler veriliyor. Nisan ayının konusu; Böbrek Hastalığı ve Diş Sağlığı idi. Böbrek hastası çocukların ve ailelerinin katıldığı…

1997’de kurulan Çocuk Böbrek Vakfının her ay düzenlediği toplantılarda çocuk böbrek hastalarına çeşitli eğitimler veriliyor. Nisan ayının konusu; Böbrek Hastalığı ve Diş Sağlığı idi.
Böbrek hastası çocukların ve ailelerinin katıldığı eğitimde; dişeti kanamalarının böbrek hastalığının habercisi olduğu ve böbrek hastalarının dişetlerinin çoğunlukla soluk pembe renkte olduğu belirtildi.

Eğitime katılan uzmanlar, dişlerdeki en minik bir enfeksiyonun bile, organ bağışı operasyonlarını engelleyebileceğini dile getirdi.

Bir önceki yazımız olan Kötü anıları unutturan hap yolda başlıklı makalemizde hafıza silen ilaç, hafıza silici ilaç ismi ve hafıza silme hapı hakkında bilgiler verilmektedir.

Add Comment

Sitemap
Devamını oku:
Silikozis hastalığı nedenleri
Ağrı kesici kullanımında bağımlılık tehlikesi

Uzmanlar kadar yapılan araştırmalar, uzun vakit kullanılan sızı kesicilerin zamanlaa bağımlılık yaptığını, sonradan kullanılmadığında ise ağrıların daha çok artmasına sebep...

Kapat