Kanal tedavisi nasıl yapılır?

Kanal tedavisi nasıl yapılır?

Diş Doktoru koltuğuna karşısında önemli bir nefret edilen şey vardır ama yeni çare yöntemleri ve ilaçlarla artık çokta korkutucu olmaktan çıkmış durumda. Unutulmamalıdır fakat ağız sağlığının ilk kuralı iyi bakım olsa da …

Diş Doktoru koltuğuna karşı ciddi bir nefret vardır ancak yeni çare yöntemleri ve ilaçlarla bundan böyle çokta korkutucu olmaktan çıkmış durumda. Unutulmamalıdır ancak ağız sağlığının ilk kuralı iyi bakım olsa da esas kural ahenkli olarak diş hekimine görünüp gerekli görülen tedavileri yaptırmaktır. Dişiniz genelde sağlıklı durumda ve bir kısmında çürük oluşmuş ise diş hekiminizin önerisi kanal tedavisinden yana olabilir. Peki kanal tedavisi nasıl yapılır buyurun öğrenelim:

Kanal tedavisi nasıl yapılır?

Kanal tedavisinde minik iğneler kullanılır ve diş özü olan pulpanın sorunsuz bir şekilde çıkartılması, dişin uzun yıllar her tarafında kullanılması sağlanır. Küçük iğneler aracılığı ile diş doktoru diş ortasında yer alan açıklıktan pulpaya ulaşır. Oysa hekimin bunu yapabilmesi için kanal derinliğinden ve diş ölçüsünden farkında olması gerekir. Bir başka dikkat gerektiren noktada pulpada hiçbir doku arttığının bulunmamasıdır.

Kanal tedavisi ağrısız uygulanan bir metottur. Çünkü yöntemde pulpada yer alan sinirler temizlendiği için ağrının meydana gelmesi neredeyse imkansızdır diyebiliriz. Kanal tedavisi lokal uyuşma aşağıda uygulanır ve kanal tedavisinde özel dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Kanal tedavisi sonrası diş özü pulpanın hiçbir şekilde hava ile bağlantı etmemesine uyarı edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Ramazanda susuzluğu önleyecek doğal içecekler başlıklı makalemizde çay susuzluğu giderir mi, susuzluğa iyi gelen bitkiler ve susuzluğa ne iyi gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

Add Comment

Sitemap
Devamını oku:
Bacak bacak üstüne atmanın zararları nelerdir?
Bacak bacak üstüne atmanın zararları nelerdir?

Hepimiz ara sıra üçgenin taban olmayan kenarı but üzerine atarız. Jurnal yaşamda sıkça yaptığımız bir harekettir bu. Peki ayak etap...

Kapat