Kötü anıları unutturan hap yolda

Kötü anıları unutturan hap yolda

Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan araştırmalar sonucu keşfedilen bir madde ile elde edilecek mucize ilaç bir uçtan bir uca acı veren ve fena anılardan derhal kurtulacağız! California Üniversitesi’nden Prof. David Glanzman ve ekibi, PKM…

Amerika Birleşmiş Devletleri’nde yapılan incelemeler sonucu keşfedilen bir madde ile elde edilecek mucize ilaç bir uçtan bir uca acı veren ve kötü anılardan anında kurtulacağız!

California Üniversitesi’nden Prof. David Glanzman ve ekibi, PKM adlı bir proteinin nahoş anılarla hafıza aralarında bağlantı sağladığını ortaya çıkardı. Bu Nedenle kötü anıları hatırından çıkmak için geliştirilecek hapın başlıca maddesi keşfedilmiş oldu.

Ilk deneyler deniz salyangozları üstünde yapıldı. PKM proteininin salgılanması engellediğinde deneklerde strese tabi oluşan pek fazla anının silindiği gözlemledi.

Glanzman “Bu buluşun peşinde insanlarda da gözden düşmüş anıları silmeyi başarabiliriz” dedi. İlacın birincil aşamada savaş gazileri tarafından kullanılacağı tahmin ediliyor.

Buluş Alzheimer hastalığı ve hafıza kaybı yaşayanlar için de umut vaat ediyor.

Bir önceki yazımız olan Tansiyon hastaları sıcaklarda dikkatli olmalı başlıklı makalemizde haber van, tansiyon hastaları sıcaklarda dikkatli olmalı ve van haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Add Comment

Sitemap
Devamını oku:
Çevre kirliliği erkekliği yok ediyor

Erkek balıklarda dişilik belirtileri başladı, erkek uç ayıları hermafrodit oluyor. Nehir setleriyle oynayan erkek çocuklar fazlalaşıyor. Bir Takım yerlerde ise...

Kapat